آکادمی ماساژ

آموزشگاه آزاد فنی و حرفه ای ماساژ و گردشگری

۶ مطلب در تیر ۱۳۹۶ ثبت شده است

ماساژ شمع

ماساژ شمع

خود را در وضعیت ماساژ تجسم کنید و احساس کنید گرمایی زندگی بخش در سراسر جسم شما جریان می‌یابد؛ ماساژ شمع می‌تواند چنین تصوری را برای شما به ارمغان آورد و شما را از خستگی و تنش‌های روزمره رهایی بخشد. در ماساژ شمع از پارافین و کره‌ی گیاهی و مغذی استفاده می‌شود تا همچون ماساژ آروماتراپی برای هر پوست با ویژگی‌های منحصر به فرد رایحه‌ای با احساس و ویژگی‌های خاص استفاده گردد. سایر تکنیک‌های ماساژ شمع نیز همچون ماساژ سوئدی می‌باشد با این تفاوت که به منظور تاثیرگذاری بهتر بر جسم و روان به جای روغن از شمع‌های مختلف استفاده می‌گردد.

استاندارد آموزش ماساژ شمع فنی و حرفه ای در ۳۲ ساعت نظری و عملی تنظیم شده است و علاوه بر تاریخچه و آماده سازی فرد مراجعه کننده و اتاق به تکنیک های ماساژ شمع می پردازد و همچنین به معایب و مزایا و نحوه‌ی استفاده از  شمع پرداخته و تکنیک‌های منحصر به فردی که در این نوع ماساژ با استفاده از شمع اجرا می‌شوند را مورد بررسی قرار می‌دهد.

جهت اطلاع از دوره های ماساژ سوئدی در آکادمی ماساژ به اینجا مراجعه کنید.

۰ نظر
آکادمی ماساژ

ماساژ ایرانی

ماساژ ایرانی

 

ماساژ در ایران پیشینه‌ای کهن دارد و در طب سنتی ایران تاکید ویژه‌ای بر حرکت و ماساژ شده‌است تا جایی که یکی از اصول تندرستی شناخته می‌شوند. در ماساژ ایرانی هدف تنظیم حرارت پایه‌ی بدن و کمک به دفع مواد زائد بدن می‌باشد. 

ماساژ ایرانی از نظر تکنیکی و اجرا چندان متمایز از دیگر سبک‌های ماساژ نیست، بلکه توجه ویژه به شرایط هر فرد و اختلال پیش آمده از نظر طب سنتی ایران است که موجب تمایز ماساژ ایرانی می‌شود.

استاندارد آموزش ماساژ ایرانی فنی و حرفه ای در ۴۰ ساعت نظری و عملی تنظیم شده است و علاوه بر تاریخچه ماساژ ایرانی، ممنوعیت‌ها و موارد منع، به اصطلاحات تخصصی ماساژ ایرانی پرداخته و همچون سایر سبک‌های ماساژ تکنیک‌های خاص ماساژ ایرانی را بررسی می‌کند. 

توضیح تصویر: عکس مربوط به ماساژ ایرانی در تفلیس به سال ۱۹۸۰ می‌باشد.

جهت اطلاع از دوره های ماساژ سوئدی در آکادمی ماساژ به اینجا مراجعه کنید.

 

۰ نظر
آکادمی ماساژ

ماساژ کمپرس گیاهی (هربال)

ماساژ کمپرس گیاهی (هربال)

پیشینه‌ی ماساژ کمپرس گیاهی (هربال) به زمانی بازمی‌گردد که انسان برای نخستین بار با اثرات شفابخشی گیاهان آشنایی یافت، ما نیز این دانش عظیم را از پنج هزار سال پیش تا کنون به صورت سینه به سینه از اجدادمان به ارث برده‌ایم. 

بسته‌های گیاهی ماساژ کمپرس گیاهی می‌تواند به صورت سرد و گرم مورد استفاده قرار گیرند که به شرایط جسمانی و در برخی موارد به سلیقه افراد بستگی دارد. 

تکنیک‌های ابتدایی ماساژ کمپرس گیاهی مشابه با ماساژ سوئدی می‌باشد و استفاده از بسته‌های گیاهی با خواص مختلف متمایز کننده‌ی دو نوع ماساژ مذکور می‌باشد.

استاندارد آموزش ماساژ کمپرس گیاهی (هربال) فنی و حرفه ای در ۳۲ ساعت نظری و عملی تنظیم شده است و علاوه بر تاریخچه ماساژ کمپرس گیاهی، خواص انواع بسته‌های کمپرس گیاهی و تاثیرات آنها بر اجرای مختلف بدن، روش استفاده از بسته‌های گیاهی را مورد بررسی قرار داده و تکنیک‌های ابتدایی ماساژ را که مشابه ماساژ سوئدی است شرح می‌دهد.

جهت اطلاع از دوره های ماساژ سوئدی در آکادمی ماساژ به اینجا مراجعه کنید.

 

۱ نظر
آکادمی ماساژ

ماساژ شیاتسو (فشاری)

نقاط فشاری

ماساژ شیاتسو نوعی ماساژ ژاپنی است که ریشه در طب سنتی چین دارد. شیاتسو در زبان ژاپنی به معنی فشار انگشت می‌باشد. تکنیک‌های ماساژ شیاتسو شامل ماساژ با انگشتان به خصوص شست، پاها و کف دست، کشش ملایم و اصلاح و جابجایی مفاصل می‌باشد. باور بر این است که شیاتسو بر ۱۴ کانال انرژی اثر می‌گذارد و باعث به جریان افتادن انرژی چی بدون مانع می‌شود.

استاندارد آموزش ماساژ شیاتسو (فشاری) فنی و حرفه ای در ۴۸ ساعت نظری و عملی تنظیم شده است و علاوه بر تاریخچه ماساژ شیاتسو، انواع کانال‌های انرژی و نقاط فشاری، یین و یانگ، تئوری پنج کارکرد بنیادی، درماتوم، اندروفین را بررسی کرده و به نحوه‌ی روش‌های اثرگذاری بر بدن، موارد احتیاط، مممنوعیت ماساژ و نحوه‌ی آماده‌سازی شرایط برای ماساژ با بیشترین اثربخشی می‌پردازد. همچنین تکنیک‌های احتصاصی ماساژ شیاتسو را با کارکرد بر روی اعضای بدن بحث می‌کند.

جهت اطلاع از دوره های ماساژ سوئدی در آکادمی ماساژ به اینجا مراجعه کنید.

۰ نظر
آکادمی ماساژ

ماساژ رفلکسولوژی

ماساژ رفلکسولوژی

ماساژ رفلکسولوژی که با نام هایی همچون بازتاب درمانی یا درمان منطقه ای شناخته می شود، انعکاس اعمال فشار فیزیکی بر پاها، دست ها و گوش با دست ها و بدون استفاده از روغن یا لوسیون می باشد. در ماساژ رفلکسولوژی که مبنای شبه علمی دارد  تصویری از انعکاس اعضای بدن بر روی دست ها، پاها و ... در نظر گرفته می شود که با اعمال فشار بر روی نقطه مورد نظر، بر روی بازتاب آن نقطه تاثیر گذاشته می شود.

استاندارد آموزش ماساژ رفلکسولوژی فنی و حرفه ای در 40 ساعت نظری و عملی تنظیم شده است و علاوه بر تاریخچه ماساژ رفلکسولوژی، مناطق افقی و عمودی دست و پا، شناخت ارگان های داخلی بدن و سایر مناطق بازتابی را مورد بررسی قرار می دهد؛ روش های آماده سازی اتاق و تخت ماساژ و همچنین ممنوعیت های ماساژ را شرح داده و انواع تکنیک های مختص ماساژ رفلکسولوژی را معرفی می نماید.

جهت اطلاع از دوره های ماساژ سوئدی در آکادمی ماساژ به اینجا مراجعه کنید.

۰ نظر
آکادمی ماساژ

ماساژ سنگ

ماساژ سنگ

در ماساژ سنگ، سنگ های مخصوص و صافی را بر روی نقاط کلیدی بدن قرار می دهند. ماساژ سنگ می تواند به شکل سرد یا گرم صورت گیرد. در ماساژ سنگ داغ، سنگ های خاصی از جمله سنگ بازالت را درون هیتر قرار داده و از آب پر می کنند، هیتر دمای سنگ ها را به حدود 52 تا 54 درجه سانتیگراد می رساند. تعدادی از سنگ ها را روی بدن فرد ماساژ گیرنده قرار می دهند و ماساژیست با تعدادی دیگر بر روی عصلات شخص کار می کند. در ماساژ سنگ سرد نیز سنگ ها را داخل ظرف پر از یخ قرار می دهند و به ترتیب استفاده می کنند.

استاندارد آموزش ماساژ سنگ فنی و حرفه ای در 45 ساعت نظری و عملی تنظیم شده است و علاوه بر تاریخچه و آماده سازی فرد مراجعه کننده و اتاق به روش های کار با ماساژ سنگ همچون نحوه ضدعفونی کردن سنگ ها و آشنایی با دستگاه گرم کن و فریز می پردازد و همچنین روش های ماساژ با سنگ که عبارتند از تکنیک های افلراژ (نوازشی)، پتریساژ (مشت و مال)، کامپرشن (فشاری)، تاپوتمنت (کوبشی، ضربه ای)، ویبریشن (لرزشی) و فریکشن (سایشی) و تاثیرات فیزیولوژیک آن ها را مورد بررسی قرار می دهد.

جهت اطلاع از دوره های ماساژ سوئدی در آکادمی ماساژ به اینجا مراجعه کنید.

۰ نظر
آکادمی ماساژ